PROFESIONĀLĀ IEVIRZE
Mācības
Skolotāji
Kursu kuratori
STUNDU SARAKSTS
Uzņemšana
Dokumenti
Skolas filiāle Slokā
Darbu vērtēšana
Saites. Māksla.
Noslēguma darbu arhīvs
INTEREŠU IZGLĪTĪBA
PIRMSSKOLA
PAR SKOLU MĀCIES NOTIKUMI KONKURSS KONTAKTI
LV EN
facebookLogo.png 
Mācības

Pēdējā mācību gada laikā audzēkņi izstrādā noslēguma darbu.  Šajā darbā, noslēdzot mācības profesionālās ievirzes izglītībā, tiek parādītas tās iemaņas, kuras apgūtas mācoties.

Noslēguma darbu arhīvs

Vizuālā māksla

Vizuālā māksla tiek apgūta 1., 2. un 3. mācību gadā. Audzēkņi zīmē, glezno, veido radošas kompozīcijas, apgūstot daudzveidīgas tehnikas un izteiksmes līdzekļus.

 

Fotogalerija

Zīmēšana

Zīmēšanu kā atsevišķu mācību priekšmetu audzēkņi apgūst 4., 5., 6. un 7. mācību gadā. Mācību procesā audzēkņi apgūst zīmēšanas pamatprincipus, izpratni par elementāro perspektīvi un formas konstruktīvo uzbūvi, gaismas ēnas, apjoma un telpas attēlošanas likumiem. Audzēkņi iepazīst zīmējumu kā mākslas veidu ar tam piemītošiem izteiksmes līdzekļiem.  Mācību procesā tiek apgūtas dažādas grafikas tehnikas.

 

Fotogalerija

Gleznošana

Gleznošanu kā atsevišķu mācību priekšmetu mācās 4.,5., 6. un 7. mācību gadā.

Sākumā audzēkņi vairāk pievēršas krāsu mācības un gleznieciskās izteiksmes līdzekļu apguvei vienkāršotā veidā, virzoties uz padziļinātāku gaismēnu teorijas apguvi, formas un telpas attēlošanas iespējām.  Apgūst guašas, akvareļa, akrila, kā arī jauktas tehnikas. Iepazīstas ar žanriem glezniecībā. Pētot izteiksmes līdzekļus dažādu laikmetu glezniecībā, katru semestri tiek gleznoti radošie darbi - tā audzēkņi tiek sagatavoti  nobeiguma darba izvēlei un realizēšanai.

 

Fotogalerija

Kompozīcija un mākslas valodas pamati

Kompozīcijas stundās audzēkņi apgūst kompozīcijas pamatprincipus un veidus, lai iegūtās un attīstītās iemaņas varētu pielietot mācību un radošo darbu veikšanā.

Pirmajos mācību gados audzēkņi vairāk pievēršas gleznieciskajai kompozīcijai, apgūstot kompozīcijas pamatelementus, kompozīciju veidus, komponēšanas principus.

Turpmākos mācību gados audzēkņu kompozīcijas uzdevumi saistīti ar dekoratīvo un lietišķo grafiku, burtu mācību un dekoratīvās monumentālās kompozīcijas elementu apguvi.

Fotogalerija

Keramika

1.un 2. mācību gadā audzēkņi veido  keramikas darbus no māla plastiem, no veselas māla pikas, no atsevišķām daļām, iepazīst procesu terakotas un glazētu darbu izgatavošanā.  Audzēkņi apgūst iemaņas daudzveidīgu faktūru veidošanā, māla krāsvielu un glazūru pielietošanā, ciļņa rotājumu radīšanā. 

 

Fotogalerija

Veidošana

Veidošana ir mācību priekšmets, kurā audzēkņi 3., 4., 5., 6. un 7. mācību gadā apgūst veidošanas pamatprincipus, attīsta telpisko domāšanu, izpratni par proporcijām, formu un apjomu, iepazīst tēlniecību kā vizuāli telpisku pasaules izziņas avotu.

Mācību procesā audzēkņi mācās atveidot vienkāršas dabas formas, ģeometriskus ķermeņus, ciļņu kopijas, studē dzīvnieku un cilvēku figūras un proporcijas, gatavo savu ieceru skices un realizē tās plastiskajos materiālos. Darbā tiek pielietoti veidošanas materiāli - māls, plastilīns, ģipsis, stieple.

 

Fotogalerija

Datorgrafika.

Datorgrafiku audzēkņi mācās 5.,6. un 7. kursā. Tiek iepazītas datorgrafikas programmas -  gan rastra, gan vektorgrafikas, tās izmantojot radošu uzdevumu apguvei.

Fotogrāfiju apstrāde, montēšana, krāsu un toņu korekcija,  dažādu efektu un zīmēšanas tehniku izmantošana fotokolāžā.  Formu konstruēšana, teksta dizains.

Tiek gūts priekšstats par datorgrafikas pielietojumu dažādās mākslas formās un vizuālajā komunikācijā. Audzēkņi tiek sagatavoti  noslēguma darba  veidošanai datorgrafikā.

 

Fotogalerija

Izvēles priekšmeti.

Katru gadu audzēkņi izvēlas izglītības iestādes piedāvātos izvēles priekšmetus:

 

Papīra plastika

Filcēšana

Stikla māksla

Tekstils

Animācija

Maketēšana

Šķiedru māksla

Aušana

Formas dizains.

 

Fotogalerija

Zaļā prakse (plenērs)

Katru gadu mācību process noslēdzas ar zaļo praksi - zīmēšanu un gleznošanu plenērā. Audzēkņi skolotāju vadībā strādā brīvā dabā Jūrmalā. Notiek arī ekskursijas, muzeju apmeklējumi.

Fotogalerija

Noslēguma darbi

Pēdējā mācību gada laikā audzēkņi izstrādā noslēguma darbu.  Šajā darbā, noslēdzot mācības profesionālās ievirzes izglītībā, tiek parādītas tās iemaņas, kuras apgūtas mācoties.

Noslēguma darbu arhīvs 

 

2022. GADA TĒMA KĀP-NES ir kā veltījums Jūrmalas Mākslas skolas 20gadu jubilejai, kas tiek atzīmēta šajā gadā. Jūrmalas Mākslas skola ir bijusi kā pakāpieni un nozīmīgs ieguldījums audzēkņu izaugsmē 7gadu laikā, kas atainojas tik ļoti dažādajā tēmas interpretācijā, ideju atainojumā īstenotajos mākslas darbos, to daudzveidīgajā izpildījumā, tehnikas izvēlē.

 

NOSLĒGUMA DARBI 2022. GLEZNIECĪBA.

 

NOSLĒGUMA DARBI 2022. GRAFIKA.

 

NOSLĒGUMA DARBI 2022. STIKLS, MĀLS, ŠAMOTS, PORCELĀNA APGLEZNOŠANA, PLASTILĪNS, PAPJĒ MAŠĒ.

 

NOSLĒGUMA DARBI 2022. ZĪMĒJUMS, DIGITĀLAIS ZĪMĒJUMS, DATORGRAFIKA.

 

NOSLĒGUMA DARBI 2022. TEKSTILS UN JAUKTAS TEHNIKAS.

 

 

 

Fotogalerija